((ارتش ایران ارتش الاهی بروی زمین است))

+ نوشته شده در  سی ام فروردین ۱۳۹۰ساعت 11:39  توسط میثم  | 

باعرض سلام خدت دوستان دلسوز به فرهنگ/تاریخ و دین وتمدن ایرانی اسلامی خود:                         ((هرکسی کاو دورماندازاصل خویش         باز جویدروزگار وصل خویش  ))                 ای ایرانیان مادر دوران پیجیده و خطرناکی قرار گرفتیم که جز با تدبیر و هوش بسیار بالای خود و کمی صبر ونیز غافل نشدن از یاد خدا ونیز اتحاد و هم بستگی خود می توانیم از این گردنه و پرتگاه خطرناک جان و روح بسلامت بریم      

+ نوشته شده در  سی ام فروردین ۱۳۹۰ساعت 11:26  توسط میثم  | 
در مازندران قدیم قوم امارد می زیستند.که بعد از کوچانیدن ان ها به قسمت  شرق ورامین قوم دیگری وارد صحنه ی مازندران شد.که به تپور معروف بودند.و نامی که بعد ها به تپورستان معروف گردید به دلیل وجود این قوم در مازندران بوده است.

با استفاده از متون تاریخی برای طبرستان اطلاعات بسیاری می توان  بدست اورد.اریانوس مورخ یونانی در بار اقامت اسکندر در گرگان ااینطور نوشته است.

(پس انکه اسکندر تپورستان را فتح کرد شهریاران تپورستان را به فرمانروای خود به جا گذاشت.)            

چالوس که پیوسته قسمتی ارویان یا رستمدار وطبرستان بوده است.میتواند تا حدی ریشه نژادی بومی به حساب ایند.زیرا  از سالیان پیش بسیاری از مردم طوایف مختلف یا به دلیل فرار از قتل وغارت و یا پیدا کردن کار و زندگی به سوی پناهگاههای طبیعی چالوس کوچ کرده اند. خصوصا این نقل وانتقال انها در سال های اخیر(۲۵۰ سال قبل).

+ نوشته شده در  بیست و هشتم فروردین ۱۳۹۰ساعت 11:45  توسط میثم  | 
در کتاب تاریخ چالوس نوشته ی جواد نوشین به چاپ سال ۱۳۵۴ شمسی در مورد مرزن اباد این چنین امده است.

مازندران غربی از شرق به غرب شامل سه ناحیه-نور-کجور-و کلارستاق می باشد.مجموع این سه منطقه را بعلاوه طالقان-وتنکابن که در گذشته دور رویان می گفتند که مرکز ان شهر (مزن)بود.احتمال می رود مزن یا مزن اباد همین مرزن اباد کنونی باشد که در ۲۷کیلومتری جنوب چالوس و در سر راه چالوس-تهران قرار دارد و بخشی از توابع چالوس به حساب می اید.

کلارستاق در گذشته به اعتقاد تاریخ نویسان قدیم شامل جهار بخش بوده است.که به ترتیب عبارتند از:بیرون بشم-دشت یا دهستان قشلاق-کلاردشت-وکوهستان(که شامل کوهستان غرب وکوهستان شرق می باشد.

بیرون بشم خود شامل دو قسمت بود.:بیرون بشم ومیان بشم.ولی  اکنون طبق تقسیمات جدید ایالتی:کلارستاق تنها شامل دو منطقه ییلاق وقشلاق است.

ییلاق شامل همه بخش های کوهستان از جمله مرزن اباد وکلاردشت ودهکده های اطراف ان می با شد.

ادامه ی مطلب به زودی نوشته می شود.

+ نوشته شده در  بیست و سوم فروردین ۱۳۹۰ساعت 14:7  توسط میثم  | 
از نکات قابل توجه در قران کریم ان است.که از ۶۲۰۰ ایه قران بیش از۱۵۰۰ ایه در مورد تاریخ می باشد.وبر دانستن از گذشتگان یاد می کند.
+ نوشته شده در  بیست و دوم فروردین ۱۳۹۰ساعت 13:48  توسط میثم  | 
باسلام خدمت دوستان عزیز.

تاریخ مازندران همواره صحنه ی نبرد با بیگانگانبوده است.درزمانی که ایران بدست مقدونیه و مغولان فتح شد مازندران اخرین پناهگاه ایرانیان ازاده بوده است.جنگهای داخلی بعد از تسلط عباسیان بر مازندران شروع غمناکی داشت.نبرد بین موالیان عرب و حاکمان محلی مستتقل پایان پذیر نبود. حتی سادات امامان نیز

در مازندران دیگر از دست دشمنان درامان نبوده اند.

زمانیکه در ایران اسلام شروع به گسترش یافت .مازندرانیان بعد از ۱۰۰سال از نفوذ اسلام در ایران مسلمان شدند.و افتخار اولین سرحدات شیعه را که مانند نگین نورانی در شمال ایران بوده اند.را به جهانیان اسلام نشان داده اند.

به این منظور داستان قیام زید در مازندران وعوامل به وجود امدن ان را مختصر شرح می دهم.

منتظر باشید.

+ نوشته شده در  بیست و یکم فروردین ۱۳۹۰ساعت 12:9  توسط میثم  | 
    مدیریت وبلاگ از تلاش های بی وقفه اقای امیر حسین سلیمانی جهت افتتاح و طراحی این وبلاگ کمال تشکر رادارم؛و برای ایشان آرزوی موفقیت روز افزون و سلامتی از خداوند متعال مسئلت دارم.

با تشکر

+ نوشته شده در  یکم فروردین ۱۳۹۰ساعت 22:0  توسط میثم  |